Petra Biache

copywriter & voiceover

O mně

Jmenuji se Petra Biache a jsem copywriter čili psavec.

Píši texty na webové stránky, články pro firemní weby i do tištěných periodik, rozhovory a tiskové zprávy. Otextuji video, napíšu newsletter, vytvořím text k reklamnímu spotu nebo do komerčních tiskovin. Prohlédněte si ukázky mé práce.

Pravidelně se proměňuji z copywritera v redaktora. Většinou dělám redaktorskou práci pro knižní nakladatelství, ale můžete si u mě zadat také redakční úpravy komerčních i odborných textů a jazykové korektury.

Kromě psaní mě baví práce s hlasem – odjakživa se kamarádím s mikrofonem, pracovala jsem v rozhlase, televizi a léta se věnovala dabingu. Ve vlastní produkci jsem natočila audioknihu Neználkovy příhody. Poslechněte si ukázky mého hlasu.

Jsem český hlas navigace Waze. Jezděte s Waze a bude to jízda! 🙂

Petra je hlas Waze

 

Můj mateřský jazyk je čeština. Plynně se vyjadřuji také v angličtině a francouzštině.

Podle časových možností přijímám zakázky na překlady z těchto jazyků.

 

Práce je pro mě důležitá, ale dokážu ji vyvážit odpočinkem. Významnou roli v mém životě hraje lidský kontakt. Užívám si rodinný život, baví mě trávit čas s přáteli. Zajímám se o elektronické knihy a audioknihy. Ráda vařím a piju víno – nejlépe když to mám s kým sdílet. Jsem vášnivá lyžařka a nadšená golfistka. Život s úsměvem – to je moje krédo.

Podporuji nadaci Člověk v tísni, aktivně spolupracuji se zařízením Klokánek Chabařovická v Praze – Kobylisích a s Kojeneckým ústavem v Praze – Krči.

V obci Měšice, kde s rodinou žijeme, pořádám Měšické kulturní léto – pestrou směsici koncertů různých žánrů a pro všechny věkové kategorie. Dá se třeba spojit koncert s komentovanou prohlídkou našeho krásného revitalizovaného zámeckého parku – přijeďte se podívat, v Měšicích je pohoda!

 

Něco, s čím vám můžu pomoct? Texty na web, voiceover, knížka…?

Napište mi nebo zavolejte, ráda vás uslyším 🙂